Jak uspět v podnikání a v životě?

Přidáno 31.03.2016

Touha po úspěchu motivuje k aktivitě velkou část z nás, nicméně jen málo lidí je skutečně úspěšných. Toto konstatování sice nevyznívá příliš optimisticky, ale ve skutečnosti je v něm obsaženo mnoho pozitivního. Úspěchu totiž dosáhnout lze, jde jen o to jak.

Úspěch nejsou žádná kouzla, stačí si ujasnit několik věcí

Proč mnozí lidé nedosáhnou úspěchu? Důvodů je hned několik. Především si často nedokáží sami definovat, co se vlastně za slovem „úspěch“ skrývá. Hodně z nás si zároveň klade otázku jak uspět, ale ve skutečnosti nevíme proč. „Být úspěšným“ je v takovém případě nejasná představa, která míří někam do vzdálené budoucnosti. Zkuste si tedy v prvé řadě promyslet, proč vlastně chcete uspět.

Dále si stanovte konkrétní cíle, což ovšem nemusí být tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. V tomto ohledu nicméně existuje několik pomůcek, mezi něž patří i tzv. SMART metoda. Slovo „SMART“ je akronymum složené z anglických slov Specific, Measurable, Attainable, Realistic a Time-bound. Jedná se tedy o pomůcku, která Vám má vždy a všude připomínat, že každý cíl by měl být konkrétní, měřitelný, dosažitelný, realistický a ohraničený v čase.

Samozřejmě, že ničeho nedosáhnete bez odpovídajícího činu. Teoretizovat o úspěchu můžete donekonečna, ale nenásleduje-li skutek, nic se nezmění. Mějte však zároveň vždy na paměti, že nikdo není dokonalý. Proto nehraje žádnou roli, pokud na cestě k cíli občas „padnete“, klíčové je znovu vstát a nevzdat se.

V úvodu našeho článku jsme uvedli, že mnozí lidé vlastně ani nevědí, co se za slovem „úspěch“ skrývá, ani to, proč chtějí uspět. Co to tedy vlastně je? Úspěchem může být např. smysluplná pracovní aktivita s možností kariérního postupu, náležité finanční ohodnocení, ale zároveň dostatek času na svou rodinu a koníčky. To vše přitom v sobě snoubí např. multi-level marketing (MLM), který tak může být tou pravou cestou k úspěchu…

 

Tisknout stránku

Sociální sítě

      © 2017 - Ing. Jana Vitásková Oceňování, prodej a pronájem nemovitostí ~ Bankéř Česká spořitelna
Digitální obchodník
Zpět nahoru