Multilevel marketing - příležitost, nebo utrpení?

Přidáno 31.03.2016

Často slýcháme v různých souvislostech o „letadlech“ nebo o multilevel marketingu. Mnozí z nás už tento systém někdy vyzkoušeli, pro jiné je stále velkou neznámou. MLM běží ve světě v různých formách již desítky let, není tedy ničím novým. Je všeobecně vyzkoušený a můžeme říci, že je rovněž osvědčený.

U MLM systému se společnost rozhodne, že uvedení nového výrobku na trh a jeho další rozšiřování neprovede tradičním a také často riskantním způsobem. Společnost si zvolí jinou strategii. Do reklamy nebude investovat a ušetřené prostředky spíše použije na vzdělávání svých distributorů, prostřednictvím kterých dojde k prodeji produktů firmy. Tyto ušetřené peníze pak firma použije také na provize pro distributory a na odměny pro nejlepší prodejce.

MLM - starý nebo nový přístup?

Současnému nezadržitelnému rozvoji internetu přizpůsobují svojí činnost i zavedené MLM systémy. Tyto systémy totiž firmám umožňují výběr a nákup zboží ve vlastním internetovém obchodě s možností dodávky zboží zdarma až na adresu objednavatele. Dále jsou výhodné v tom, že umožňují zájemcům o MLM těchto firem zaslat zdarma systém prostřednictvím internetové prezentace, kterou je možné zaslat s využitím internetu. Také realizace registrací nových členů je možná prostřednictvím internetu.

MLM společnosti tak vytvářejí podmínky pro budování obchodní sítě zcela novým přístupem, jež je velkým příslibem pro úspěšný rozvoj budoucích MLM systémů.

Výhody MLM

Z MLM systému plynou různé výhody, a to jak pro firmu, jež MLM systém organizuje, tak také pro jednotlivé distributory, kteří se MLM účastní. K tomu může dojít pouze za předpokladu, že pořadatel i distributoři MLM dodržují "pravidla hry". K výhodám MLM patří např. možnost nakupovat si výrobky firmy pro sebe a svou rodinu za nižší ceny, možnost prodávat dále výrobky firmy a vytvářet si síť svých obchodníků, možnost vyškolit si své další distributory a získat za ně procento z jejich dosaženého zisku.

Příležitost nebo utrpení?

Využít tuto podnikatelskou příležitost je tedy možné mnohým lidem doporučit, neboť dává lidem možnost investovat do svého vzdělání, poznat zcela nové způsoby komunikace, pohybovat se v prostředí lidí, naučit se vydělávat peníze, budovat si vlastní podnikání, zajistit si trvalý příjem a dostat své finance pod kontrolu.

Samozřejmě ne všem lidem takový způsob prodeje a budování obchodní sítě vyhovuje. Ne každý je schopen přesvědčit jiné lidi, aby se pod něj registrovali a aby budovali svou obchodní síť. Pro lidi s povahou, která MLM neinklinuje, je tento způsob prodeje utrpením a povoláním, které je straší.

Tisknout stránku

Sociální sítě

      © 2017 - Ing. Jana Vitásková Oceňování, prodej a pronájem nemovitostí ~ Bankéř Česká spořitelna
Digitální obchodník
Zpět nahoru