Londýn: Kam na čaj o páté?

Přidáno 31.03.2016

Jedna z nejoblíbenějších destinací klasického eurovíkendu je právě metropole Londýn. Chcete brázdit ulice vyhlášeným červeným doubledeckerem nebo šmírovat za okny královnu v noční košili? Nádherné srdce Velké Británie protkané tepnou řeky Temže nabízí k vidění i zažití tolik, že nebudete vědět, kam dřív skočit. Bojíte se, aby vám něco neuteklo? Nenechte potenciální zážitky zmizet po anglicku a užijte si město na plné obrátky.

Obohaťte mozek v Britském muzeu.

Že začínáme tím nejnudnějším možným bodem? I když nejste na zdlouhavé procházky mezi vitrínami, tuto atrakci zkrátka vynechat nemůžete. Zaprvé je zdarma. Zadruhé jinde na světě nespatříte Rosettskou desku, Elginovy mramory nebo Tollundského muže. A pokud něco není nikde jinde k vidění, je neoddiskutovatelnou povinností si to prohlédnout. Navíc, už jste někdy viděli dochovanou mumii z bažin? Skvostů najdete v Britském muzeu mnohem víc a garantujeme vám, že nebudete chtít odejít. O přestávce si můžete skočit na kafíčko do překrásné muzejní restaurace.

Naslouchejte zdem londýnského Toweru.

Pevnost složená celkem z 20 věží není zvenčí extra lákavá a podobá se mnoha světovým stavbám. Všechny famózní zážitky ale nasbíráte uvnitř. Chcete vidět korunovační klenoty, nechat se provést místní gardou a poslechnout si vyprávění o krvavé minulosti stavby? Nebo se potřebujete na vlastní oči přesvědčit o tom, že britské království stále přetrvává, protože Zelená věž stále drží své věrné havrany? Tak ať vám neulétnou!

Šmírujte v Buckinghamském paláci.

Londýnské sídlo královny Alžběty II. je otevřeno veřejnosti, bohužel až na královniny soukromé komnaty. Takže pokud jste doufali v soukromou audienci u černého čaje a následné selfie se světově nejproslulejším monarchou, budete se muset přiženit do rodiny. Nakouknete do trůnního sálu, projdete místnostmi, kde se pořádají sněmy a ceremonie, prohlédnete si vzácné obrazy, přenádherné lustry a další skvosty královské sbírky. Počkejte si na výměnu stráží a zkuste její trpělivost jako pan Bean. Tady už se vám nejedno selfie určitě podaří pořídit. 

Buďte hvězdou v Madame Tussauds.

Voskové kopie slavných osobností s vámi budou pózovat na červeném koberci a vy si tak užijete několik minut (nebo hodin) slávy. Chcete tančit s Michaelem Jacksonem? Stoupnout si do party pánů z Beatles? Muzeum voskových figurín vás dostane a přátelé vás potáhnou pryč, zatímco vy se s pláčem nebudete chtít pustit nohavice George Clooneyho. Čekají vás čtyři sály (oscarové hvězdy, moderní muzikanti, politické a historické osobnosti a další světové osobnosti) a ta nejobávanější místnost hororu, kde se setkáte s masovými vrahy i jejich mučicími nástroji.

Schovejte se v Hyde parku.

Teď trocha té přírody – pás zeleně se rozprostírá od Kensingtonského paláce po Oxfordskou ulici a zabaví vás sítí cyklostezek a pěších zón. Povozíte se na loďce po hladině Serpentinového jezera opředeného lekníny a labutěmi a uvidíte rozlehlou fontánu věnovanou zesnulé princezně Dianě. To vše se ukrývá v bohaté kvetoucí flóře, která rozevře svou náruč nejen svým oblíbeným veverkám ale i vám, až si budete chtít dát pohodový nedělní piknik.

 

Londýn je ve sdílení svého bohatství skutečně štědrý a ukáže vám celé spousty tajů, krás a pamětihodností. Zapomenout nemůžete určitě ani na kolosální London Eye, jehož části se vyráběly mimo jiné také v naší slavné Škodovce. Projeďte se po Temži, sledujte rozpohybovaný Tower Bridge, majestátní Westminsterské opatství, navštivte sousedství pana premiéra, Nelsonův sloup, rušné náměstí Piccadilly Circus a kochejte se, seč vám síly stačí. Ale to si potom asi prodlužte dovolenou. :)

 

 

Tisknout stránku

Sociální sítě

      © 2017 - Ing. Jana Vitásková Oceňování, prodej a pronájem nemovitostí ~ Bankéř Česká spořitelna
Digitální obchodník
Zpět nahoru