Půjčka pro mladé lidi s dítětem

Přidáno 19.09.2016

Mladí lidé si často zařizují nejrůznější úvěry, zejména pak na bydlení. Problém může nastat tehdy, když si o půjčku zažádá mladý pár s dítětem, který je z hlediska posuzování schopnosti splácet postaven hůře, než bezdětný pár. Od konce dubna letošního roku si mladé páry s dítětem mohou zažádat o úvěr u Státního fondu rozvoje bydlení, kde si mohou půjčit až 600 000 Kč.

Jak získat úvěr od státu

Půjčku nezíská automaticky každý pár s dítětem, ale je potřeba předem splnit několik podmínek. První z nich je věk. Pár nesmí být starší 36 let a zároveň musí pečovat o dítě, které je mladší šesti let.

Pro úspěšné získání půjčky je také potřeba, aby pár nebyl nájemcem družstevního bytu a nevlastnil žádné obydlí.

Na co jsou peníze určeny?

Peníze získané z Programu 600 jsou určeny na pořízení vlastního obydlí, které je definováno jako výstavba rodinného domu, vestavba, nástavba nebo přístavba bytu, koupě rodinného domu nebo bytu, a nebo převod družstevního podílu v bytovém družstvu.

Stát vám v takovémto případě půjčí do výše 50%, přičemž maximálně 600 000 Kč. Splatnost úvěru je nastavena na 15 let a pokud byste jej chtěli splatit dříve, nemusíte se obávat žádných poplatků.

Tisknout stránku

Sociální sítě

      © 2017 - Ing. Jana Vitásková Oceňování, prodej a pronájem nemovitostí ~ Bankéř Česká spořitelna
Digitální obchodník
Zpět nahoru